067-991-23-38
066-554-17-29
office@datarecovery.net.ua
Працюємо з 8:00 до 18:00 Пн - Пт. Вихідний: Сб, Нд
uk ru en
SSD диски з максимально довгим терміном служби

Технології TLC, MLC, SLC - що необхідно знати про SSD диски

10.01.2020 Категорія: Статті : 1293 : 0

 Твердотільні накопичувачі все частіше вважають за краще традиційним жорстким дискам. Не дивно. Проста заміна HDD на SDD в комп'ютері може прискорити його роботу в кілька разів.

 Що якщо ви вже вирішили купити SSD, але нічого не знаєте про технології, які він містить? SSD випускаються на базі флеш-пам'яті NAND, яка буває в основному в трьох варіантах - TLC, MLC і SLC. Який з них буде найбільш підходящим для вас, а який забезпечить найтриваліший термін служби диска?

NAND Flash

SSD NAND Flash

 Саме на основі цієї пам'яті виробляються SSD, але не тільки вони. NAND Flash можна також знайти на картах пам'яті, флеш-накопичувачах і т.д. NAND Flash - це просто напівпровідниковий чіп пам'яті, який складається з електронних елементів, здатних зберігати нульові значення. Як ви, ймовірно, здогадуєтеся, NAND - це незалежна пам'ять, тобто Пам'ять, яка зберігає дані навіть при відключенні від джерела живлення.

TLC, MLC, SLC - що це таке?

SSD NAND Flash

 Флеш-пам'ять NAND, яка використовується в SSD, може бути розділена на різні способи запису даних - TLC, MLC і SLC. Спосіб запису даних строго залежить від технології, в якій була створена NAND-пам'ять. Наприклад, не можна купити твердотільний накопичувач на базі технології TLC і відформатувати його для запису даних на основі технології MLC.

 Технологія SLC забезпечує найбільш надійний і в той же час більш ефективний спосіб зберігання даних. Тут кожна комірка пам'яті зберігає лише один біт інформації. Це зводить до мінімуму ймовірність виникнення помилки. На жаль, SLC-накопичувачі є найдорожчими і використовуються в основному в серверних рішеннях. За даними досліджень, такий спосіб запису даних дозволяє досягти терміну служби пам'яті до 100 000 циклів (цикли - це кількість стирань і програмування, яке витримує одна комірка пам'яті).

адаптери SSD

 Що стосується технології TLC, то вона найбільш поширена в твердотільних накопичувачах, головним чином, через більш низьку ціну. Завдяки TLC ви можете зберігати три біти даних в одній комірці пам'яті. На жаль, такий спосіб зберігання не тільки самий повільний, але і менш довговічний. За даними досліджень, осередки пам'яті NAND, виготовлені за технологією TLC, витримують близько 500-3000 циклів.

 Ще однією технологією пам'яті NAND, використовуваної в SSD, є багаторівнева осередок MLC. В цьому випадку ви можете зберігати два біти інформації в одній комірці. MLC - це свого роду компроміс між надійністю і продуктивністю пам'яті SLC і низькою вартістю TLC. Термін служби пам'яті MLC оцінюється приблизно в 3000-1000000 циклів, що набагато більше, ніж у TLC. Звичайно, SSD на основі технології MLC зазвичай трохи дорожче, ніж TLC, але набагато дешевше, ніж SLC.

V-NAND і 3D NAND

PC-3000 SSD

 Прагнучи вдосконалити технології виробництва SSD, виробники придумали різні способи створення NAND-пам'яті. У класичному твердотільному накопичувачі комірки, в яких зберігаються дані, розташовані в одній площині. На жаль, у міру збільшення ємності модулів, необхідно також ущільнювати їх розташування, що має свої межі. Виробники NAND-пам'яті прийшли до ідеї нашарування елементів пам'яті. Завдяки цим технологіям вартість SSD значно знизилася, а їх ємність значно зросла.

SSD SAMSUNG 860 PRO 2TB

 Якщо дозволяє ваш бюджет, то варто зацікавитися покупкою дисків на базі технології MLC. Він гарантує відмінну надійність і швидкість запису або читання даних при відносно невисокій ціні. Твердотільні накопичувачі на базі SLC знаходяться поза досяжністю середнього споживача.

 Природно, диски на базі TLC також не повинні скидатися з рахунків. Вони відмінно працюють на домашніх комп'ютерах.

Варто також відзначити, що, за даними тестів, навіть найміцніші SSD все ще не довговічніші класичних і поки ще популярних HDD.

Увага!

 Як що Ви раптом втратили інформацію на SSD накопичувачі, ні в якому разі не намагайтеся його перепрошити (при перепрошивці SSD диска вся інформація видаляється безвозвратно), звертайтесь в нашу лабораторію Lviv Data Recovery, і ми максимально швидко відновимо Вам вашу інформацію.

Залишити коментар
Пожалуйста, оцените по 5 бальной шкале

* - поля, обов’язкові для заповнення